אודות מרכז הבנייה

צומת העסקים של עולם הבנייה, העיצוב, הנדל"ן והתשתיות בישראל, מאז 1969.

רקע

מרכז הבנייה הישראלי החל פעילותו בשנת 1969 כחברה ממשלתית העוסקת בהפצת ידע ומידע לענף הבנייה בישראל, בכפוף למשרד הבינוי והשיכון.

מאז הקמתו ולמשך שלושה עשורים, שימש מרכז הבנייה ככתובת ומוקד עלייה לרגל לציבור הרחב בכל שאלה הקשורה לדיור, בנייה או שיפוצים וזכה למוניטין רב אף בקרב אנשי המקצוע הבכירים בענף, על כל שלוחותיו.

בשנות פעילותו כחברה ממשלתית, יזם וקידם מרכז הבנייה תערוכות בנייה ועיצוב, ירידי דיור, ימי עיון לקהל המקצועי וליזמי נדל"ן וכן הציע קורסים, הדרכות ותכניות ליווי לכל משפחה הבונה או משפצת את ביתה.

מחברה ממשלתית, לגוף עסקי מוביל בתחומו.

לאחר 30 שנות פעילות עניפה, החליטה הממשלה על הפרטת מרכז הבנייה הישראלי והעברתו לבעלות פרטית. לאחר בחינת החלופות, אושרה הפרטתו לידי בעליו כיום, מכללת בילדינג, שמיזגה פעילותה במתן הכשרות וקורסים בתחום הבנייה עם פעילות מרכז הבנייה הישראלי וכיום פועלת באופן נרחב כמכללת מרכז הבנייה הישראלי.
מאז הפרטתו, פעל מרכז הבנייה הישראלי בקמפוס בקיבוץ געש עד אמצע שנת 20144 והציע שירותיו לאלפי משפחות בכל שנה כמרכז ייעוץ לבונים ומשפצים, עד למעבר למשכנו בנתניה.

כיום
מרכז הבנייה ממוקם באצטדיון נתניה, על פני  2,400 מ"ר של חדשנות וידע וכולל את "הבית השקוף" – המרכז לקידום טכנולוגיות בנייה: מרכז לימוד והדרכה לאדריכלים, מעצבים וללקוחותיהם הבונים והמשפצים הכולל תצוגה מרהיבה של הטכנולוגיות העדכניות והחדשניות ביותר בענף הבנייה, השלובות זו בזו ומאפשרות לבונים ומשפצים ובעלי המקצוע סביבם להתרשם, להבין וללמוד.
מלבד הבית השקוף, מרכז הבנייה הישראלי החדש כולל אזורי תצוגה ייחודיים ומציע שירותי ייעוץ מקצועיים לציבור הבונים על ידי צוות מומחים הכולל מהנדסים, אדריכלים ואנשי מקצוע העומדים לטובת הלקוחות.
במרכז החדש ממוקם קמפוס מכללת מרכז הבנייה הישראלי הכולל כיתות לימוד בהן נערכים כל הקורסים של מכללת מרכז הבניה הישראלי לקהל הפרטי והמקצועי וכן קמפוס של אולטימה, בית הספר הוותיק לעיצוב של מרכזז הבניה הישראלי.

 


פעילויות מרכז הבנייה הישראלי

הארנה העסקית של עולם הבנייה על כל שלוחותיו.

מרכז הבנייה הישראלי מהווה זה שנים צומת עסקים מרכזי בישראל בכל הקשור לעולם הבנייה, לרבות בתחומי הנדל"ן, התשתיות והעיצוב.

הבית השקוף המרכז לקידום טכנולוגיות בנייה – תצוגה מרהיבה של הטכנולוגיות העדכניות והחדשניות ביותר בענף הבנייה, השלובות זו בזו ומאפשרות לבונים ומשפצים ובעלי המקצוע סביבם להתרשם, להבין וללמוד.
"הבית השקוף" מייצר למבקר חוויה רב חושית בקנה מידה של "אחד לאחד", ממש כמו במציאות וממחיש למבקרים, המשפצים בית פרטי או דירה, כיצד נבנה בית, באילו חומרים וטכנולוגיות משתמשים, מהי הטכנולוגיה העדיפה עבורם וכיצד ליישם אותה בדרך האופטימלית, מה נמצא מאחורי שכבות הטיח או הגבס ואיך המערכות בבית עובדות. כל פינה וכל זווית ב"בית השקוף" מתארת תהליך, חומר או טכנולוגיה.

מכללת מרכז הבניה הישראלי – המכללה המובילה בישראל בתחום לימודי הבנייה, העיצוב והנדל"ן, מאז 1993.
המכללה משמשת כמוסד לימודי ההכשרה, ההעשרה וההשלמה הגדול בישראל ומכשירה בכל שנה כ 5,000 בוגרים במסלולי לימוד שונים.

בית הספר לעיצוב אולטימה – בית הספר המוביל בתחומו מזה עשור, המקיים לימודי עיצוב פנים בסביבה ייחודית ברמת לימודים גבוהה ומסמיך מידי שנה כ 500 מעצבי פנים. הבוגרים נהנים מיתרון יחסי הודות לנגישות העסקית לפונקציות המובילות בענף.

שבוע הבנייה הישראלי ותערוכת בילדינג – שבוע הבנייה מהווה פלטפורמה והזדמנות ייחודית לחברות, יבואנים, ארגונים תעשייתיים – טכנולוגים ונותני שרותים, לעדכן את הקהל המבקר ברזי המהפכה העוברת על ענף הבנייה ושלוחותיו. תערוכת בילדינג, המהווה את מוקד שבוע הבנייה, הינה התערוכה הדו שנתית הגדולה והבלעדית בישראל , המציגה לקהל המבקרים המקצועי את כל החידושים בענף, השיטות המתקדמות בבניה והטכנולוגיות העדכניות בענפי הפרויקטים, הבנייה והתשתיות. במסגרת שבוע הבנייה מתקיימת ועידת בילדינג – שלושה ימים ממוקדי תוכן מקצועי בהובלת חברי הנשיאות של האירוע וצמרת ענף הבנייה, הרצאות מעשירות וכן סיורים מקצועיים לפרויקטים נבחרים הנמצאים בתהליכי בנייה.

שבוע העיצוב הישראלי – האירוע השנתי ששם את תל אביב בשורה אחת עם בירות העיצוב העולמיות. האירוע מספק ערך מוסף אמיתי לקהילת האדריכלים והמעצבים בישראל ומגוון ופתרונות לקהל הרחב של משפחות הנמצאות בהליכי בנייה, שיפוץ ועיצוב הבית.

עיר הנדל"ן של ישראל – אירוע השיא של ענף הבנייה והנדל"ן. מפגש הפסגה השנתי של קהילת העסקים- אירוע המפגיש כאלף מבכירי הענף המובאים לזירה עסקית שמטרתה יצירת היכרויות ועסקים.

Nadlan City NY – ועידה מקצועית, המפגישה את צמרת אנשי הנדל”ן הישראלי עם מקביליהם מאמריקה לטובת העשרה מקצועית, החלפת ידע עדכני על פרוייקטים, תהליכים ומגמות בשוק הנדל”ן האמריקאי, הישראלי והגלובלי. הועידה משמשת כפלטפורמה ליצירה וטיפוח של קהילת הנדל”ן ישראל – אמריקה תוך קידום חיבורים אישיים ועסקיים בין המשתתפים.

ועידת אילת לאדריכלים ומעצבים – האירוע השנתי הגדול לקהל האדריכלים והמעצבים באילת – 3 ימים של הרצאות תוכן מעשירות וסדנאות התנסות חווייתיות בהשתתפות אדריכלים ומעצבי פנים מהשורה הראשונה בישראל.